JAK DOBRAĆ OKULARY DO KSZTAŁTU SWOJEJ TWARZY

Większość twarzy da się zaliczyć do jednego z pięciu podstawowych kształtów. Możemy mieć twarz Kwadratową, Okrągłą, Trójkątną, Podłużną lub Owalną. Oczywiście niezależnie od tego, do każdej twarzy, możesz dobrać szereg okularów, tak korekcyjnych jak przeciwsłonecznych. Każda kolekcja zawiera wzory zaprojektowane tak, aby pasowały do różnych indywidualnych kształtów. Ten mały przewodnik być może pozwoli Ci łatwiej wybrać najlepszą oprawkę dla siebie. Pamiętaj, że Twój optyk zna się na tym dobrze i zawsze warto posłuchać jego rad.



TWARZ
KWADRATOWA
TWARZ
PODŁUŻNA
TWARZ
OKRĄGŁA
TWARZ
TRÓJKĄTNA
TWARZ
OWALNA
Odpowiednie dla tego kształtu twarzy są okulary lekko zaokrąglone. Górna część oprawki powinna lokować się raczej możliwie wysoko. Daje to efekt optycznego wydłużenia linii szczęki i całej twarzy. Dla twarzy podłużnej odpowiednie są podobnie zaokrąglone kształty oprawek, jak dla kwadratowej. W tym przypadku jednak lepiej jest gdy linia okularów wypada możliwie w połowie wysokości twarzy. Zmniejsza to wrażenie wydłużenia. Dla zmniejszenia wrażenia okrągłości, Najodpowiedniejsze będą okulary o kanciastych, prostych kształtach. Wyraziste ciemne kolory, także zmniejszają wrażenie pulchności. Ten kształt twarzy charakteryzuje szerokie czoło, oraz wąskie usta i podbródek. Wybierz okulary z delikatną obwódką i prostą poziomą linią. Powinny być noszone niezbyt wysoko. Należy unikać dużych oprawek z szerokim mostkiem i w wyrazistych kolorach.

Jesteś w szczęśliwej sytuacji. Większość okularów pasuje do kształtu Twojej twarzy. Pozostaje dobrać ich właściwy rozmiar.
NOS SZEROKI NOS DŁUGI NOS MAŁY
Radzimy okulary raczej szerokie i duże. Mała oprawa może nadmiernie eksponować i podkreślać wielkość nosa. Dobrym wyborem będą oprawki z silnie zaznaczoną krawędzią zewnętrzna. Kieruje to uwagę w stronę skroni. Podwójny mostek skraca nieco wydłużoną linię nosa.

Okulary z wysokim i jasnym mostkiem, powiększają optycznie i wydłużają zbyt mały nos.



Opracowano na podstawie FramesDirect