JAK DBAĆ O OKULARY

O okulary warto dbać. Krótki i niewielki będzie pożytek z kosztownych szkieł, gdy nie będziemy o tym pamiętać. W ostatnich latach upowszechniły się nowe rodzaje soczewek okularowych, znacznie poprawiających komfort widzenia, ale też wymagających szczególnej pielęgnacji. Do ich czyszczenia należy używać specjalnych środków, dostępnych w każdym salonie optycznym. Wszelkie domowe sposoby mogą doprowadzić do uszkodzenia szkieł, zwłaszcza tych z powłokami antyrefleksyjnymi. W żadnym wypadku nie wolno stosować środków do mycia naczyń, czy innej chemii gospodarczej. Zawarte w nich składniki mogą okazać się dla okularów całkiem zgubne. W salonach optycznych zazwyczaj dostępne są specjalne chusteczki i płyny czyszczące. Warto znać ich wady i zalety.

  • Chusteczki z mikrowłókna wprawdzie dobrze czyszczą okulary, ale nie są wolne od poważnych wad. Trzeba je bardzo często prać. Niektórzy użytkownicy zapominają o tym i skutek niekiedy bywa fatalny. Mikrowłókno ma specjalną strukturę, złożoną z tysięcy bardzo cieniutkich niteczek. Do tych włókienek właśnie czepiają się cząsteczki brudu. Problem w tym, że owe cząsteczki wnikają w tkaninę i tam pozostają. Przy każdym kolejnym czyszczeniu mogą niestety zarysować delikatną powierzchnię szkieł. Ryzyko potęguje fakt, że mikrowłókno jest tworzywem sztucznym mającym silne właściwości elektrostatyczne, a to oznacza, że intensywnie przyciąga kurz. W praktyce taką ściereczkę należałoby prać niemal co dzień. Warto o tym pamiętać, by nie narazić się na poważny kłopot.

  • Z czystym sumieniem możemy polecić stosowanie płynów do czyszczenia okularów i to nie tylko dlatego, że jesteśmy ich producentem. To naprawdę najbezpieczniejszy i najlepszy sposób. Zajmujemy się tą dziedziną od niemal 30 lat i wiemy na ten temat sporo. Przy pomocy płynów czyszczących łatwo usunąć w bezpieczny sposób nawet silne zabrudzenia. Są także płyny, które dodatkowo chronią okulary przed zaparowaniem, a także takie, które mają właściwości dezynfekujące. W naszej ofercie znajdziecie całą gamę takich preparatów i z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś najodpowiedniejszego. Więcej szczegółów i pełną ofertę płynów czyszczących znajdziesz  TUTAJ .    Świat przez czyste okulary wygląda lepiej. Jeśli będziesz stosować właściwe środki, okulary starczą na dłużej. Twoje oczy i portfel będą Ci wdzięczne. Na koniec jeszcze kilka przestróg, o których warto pamiętać.

  • Zdejmując i zakładając okulary zawsze używaj obu rąk

  • Jeśli zdejmujesz okulary, nawet na chwilę, nigdy nie odkładaj ich szkłami do dołu.

  • Okulary przechowuj w futerale, najlepiej solidnym. U każdego optyka jest ich spory wybór. Nigdy nie noś ich w kieszeni, czy torebce. To bardzo skraca ich życie.

  • Nigdy nie próbuj regulować, a tym bardziej naprawiać okularów samodzielnie. Nawet nieumiejętne dokręcenie śrubki, czy dogięcie zausznika może spowodować spory kłopot.