OPTYCZNE FORUM

Można tu bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia, czy oferty. Można też zgłaszać pomysły, czy dzielić się watpliwosciami. Można także szukać pomocy w zdobyciu rzadkich, trudno dostępnych opraw. Optycy często odwiedzaja to miejsce. Czasem kto? potrafi pomóc. Zapraszamy!

NAPISZ ODPOWIED      SPIS WIADOMOŒCI

okulary, W,2008-11-20

Cześć! Mam takie pytanie czy szkła w okularach mogą stracić swoje właściwości? To znaczy czy jak np. noszę od 5 lat te same szkła to mogą nie spełniać swoich zadań? Proszę o odpowiedz.

Odpowiedzi:

Odpowiedź, Laura,2009-01-05 napisał:

Witam!
Soczewki okularowe podobnie jak większość rzeczy zużywa się tzn po pięciu latach soczeki czy to plastikowe czy szklane mogą ulec zarysowaniu, zmatowieniu, a powłoki np. antyrefleksyjna jeśli taką pan/i posiada może ulec starciu na skutek niewłaściwego użytkowania. Ponad to po pięciu latach dobrze jest z kontrolować wzrok bo jeśli wada ulega zmianie to jak wiadomo soczewki o słabszy dioptriach również źle wpływają na zdrowie oczu i nie tylko. Jednak sama moc czołowa soczewek nie ulega zmianie, jedynie czynniki zewnętrzne mogą wpłynąć na zużycie soczewek. Również jakoś soczewek ma wpływ na długość ich żywotności. Pozdrawiam i mam nadzieję że rozwiałam wątpliwości.