OPTYCZNE FORUM

Można tu bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia, czy oferty. Można też zgłaszać pomysły, czy dzielić się watpliwosciami. Można także szukać pomocy w zdobyciu rzadkich, trudno dostępnych opraw. Optycy często odwiedzaja to miejsce. Czasem kto? potrafi pomóc. Zapraszamy!

NAPISZ ODPOWIED      SPIS WIADOMOŒCI

Automat szlifierski firmy NIDEK ME 1200 rok 2010, adam,2013-01-23

Witam, posiadam na sprzedaz automat szlifierski firmy NIDEK ME 1200 rok 2010 w super cenie !!!

Funkcja pomiaru obwodu soczewki
Me 1200 przed obróbką i przed pomiarem grubości soczewki wykonuje pomiar obwodu, upewniając się, czy średnica soczewki jest wystarczająca.
Wyniki tego pomiaru wykorzystywane są również w funkcji zmiany kształtu oprawy.

Faseta Hi-curve (dotyczy typu PLB-2R8, PL-8, PLB-8S)
Unikalne dla NIDEKA oddzielne szlifowanie tylnego i przedniego brzegu soczewki oferuje nieskazitelny wygląd fasety o najwyższych krzywiznach. Można
również w dowolny sposób zmieniać wysokość fasety.


Szlifowanie z funkcją Step bevel
Szlifowanie schodkowe (Step bevel) pozwala na łatwy montaż soczewki w oprawie nawet w przypadku opraw skomplikowanych do montażu, np. okularów przeciwsłonecznych.

Fazowanie
Me 1200 oferuje polerowanie powierzchni fazowanych zwykłych, jak i ozdobnych. Można również polerować specjalny rodzaj fasety, który nadaje silnej soczewce minusowej wygląd cienkiej
(technologia opatentowana przez firmę NIDEK).

Automatyczne wiercenie i rowkowanie 3D
Najnowszy wielofunkcyjny automat szlifierski zapewnia jednocześnie stabilny i cichy proces obróbki. Funkcja pochylania otworów 3D umożliwia tworzenie otworów o rozmaitych kształtach, takich jak żłobienie, nacięcia, otwory z pogłębieniem stożkowym i otwory biżuteryjne. Dane dla otworów można wpisać w prosty sposób na ekranie dotykowym poprzez wskazanie aktualnego rozmiaru otworu. Typ otworu wybiera się spośród ikon z ilustracjami. Nawet w przypadku soczewek o wysokiej bazie szerokość rowka jest stabilna.

Zaawansowany edytor kształtów z funkcją „fix area”
Me 1200 dzięki swej zaawansowanej technologii edycji kształtów pozwala na swobodne projektowaniesoczewki.
Można również określić, jaka część soczewki ma pozostać niezmieniona ( „fix area”).

Rowkowanie na zadanym fragmencie brzegu
Różnorodność trybów obróbki, a w tym rowkowania, umożliwia również zmianę wyglądu rowka na dowolnym fragmencie krawędzi soczewki, zmianę szerokości i głębokości rowka w zależności od położenia, a także przechodzenie fasety w rowek i na odwrót.

Frezowanie artystyczne
Funkcja Design Cut (frezowania artystycznego) umożliwia tworzenie z wykorzystaniem narzędzia wiercącego automatu unikalnych wzorów soczewek, takich jak dowolne wycięcia na brzegu oraz ozdobne otwory i nacięcia w środku soczewki.

Modne fazowanie
Fazowanie brzegu soczewki na wzór kryształu czy też bardzo modna szeroka faza dodają soczewce wartości i atrakcyjności bez wysiłku człowieka. Jedynym zadaniem obsługującego automat jest w tym przypadku określenie pozycji i szerokości fazowania na ekranie dotykowym. Funkcja wizualizacji pozwala na podgląd i kontrolę ostatecznego wyglądu soczewki.

Sprawna i prosta obsługa
Duży 8.4” kolorowy, dotykowy monitor daje możliwość łatwego programowania pracy, a pokrętło nawigacyjne pozwala na szybkie wybieranie danych.
Funkcja szacunkowego określania czasu obróbki Me 1200 oblicza i pokazuje na ekranie czas obróbki szacowany dla danej pracy.

Informacje głosowe
System Me 1200 informuje obsługującego o czasie obróbki przed rozpoczęciem procesu szlifowania.

Symulacja 3D
Wykorzystanie wielokątnej symulacji 3D fasety i rowka pozwala na realistyczne zobrazowanie efektu końcowego pracy.
ięki mechanicznemu pochylaniu tarczy rowkującej.

Funkcja zdobienia
Me 1200 posiada wszystkie funkcje zdobnicze cieszące się popularnością w poprzednim modelu ME-1000 Design+.
Różnorodność funkcji i łatwą obsługę usprawnia dodatkowo nowy układ graficzny wyświetlanych danych.

Odpowiedzi:

automat, jacek,2013-09-18 napisał:

Witam !

...jestem zainteresowany zakupem używanego automatu bez szablonowego do szlifowania soczewek czy powyższa oferta jest aktualna, jezeli tak to prosiłbym o podanie ceny...

pozdrawiam
Jacek Bigos
/887 058 265/Automat, Margrejt,2013-11-28 napisał:

Ma Pan jeszcze ten automat?