OPTYCZNE FORUM

Można tu bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia, czy oferty. Można też zgłaszać pomysły, czy dzielić się watpliwosciami. Można także szukać pomocy w zdobyciu rzadkich, trudno dostępnych opraw. Optycy często odwiedzaja to miejsce. Czasem kto? potrafi pomóc. Zapraszamy!

NAPISZ ODPOWIED      SPIS WIADOMOŒCI

Chemax 3 zostawia smugi na plastikowych szkłach, Adrian,2015-09-07

Witam! Otóż od kilku dni jestem posiadaczem okularów z plastikowymi szkłami z powłoką antyrefleksyjną. U optyka dostałem płyn Chemax 3 do czyszczenia i bardzo dobrej jakości ściereczkę z mikrofazy. Problem jest taki, że jak spryskam tym płynem soczewki w okularach i okrężnymi ruchami przetrę je tą ściereczką z mikrofazy to zostają straszne smugi. Nie wiem co mam robić.. Czy ten płyn może być stosowany do plastikowych szkieł z antyrefleksem?? Bo może można go stosować tylko przy szklanych szkłach? Może nie powinienem psiukać płynem bezpośrednio na szkła tylko na tą ściereczkę a potem dopiero wycierać? Jednak na płynie jest napisane żeby spryskać szkła :( Bardzo proszę o szybką odpowiedź jak dokładnie czyścić krok po kroku aby nie było smug. Robię naprawdę wszystko tak jak trzeba i nie jest dobrze. Pozdrawiam.

Odpowiedzi: