Produkujemy całą gamę środków przeznaczonych do czyszczenia i pielęgnacji okularów. Stosowanie płynów czyszczących jest najskuteczniejszą najbezpieczniejszą metodą czyszczenia okularów. Soczewki okularowe najczęściej wytwarzane są z tworzywa o nazwie CR39 i zazwyczaj pokrywane szeregiem różnych powłok. Nawet te najtwardsze, oleofobowe, nie są wieczne i czyszcząc okulary w niewłasciwy sposób, można łatwo je uszkodzić.

W ostatnich latach rozpowszechniły się ściereczki mikrofazowe. Są wygodne, ale dość ryzykowne. Mikrowłókno silnie się elektryzuje i przyciąga drobinki kurzu. Te drobinki właśnie, mogą uszkodzić powłoki i same szkła. To oznacza, że należałoby prać taką ściereczkę niemal po każdym użyciu. Mało kto o tym pamięta.Płyny Chemax są bezpieczne dla szkieł i opraw. Nie zawierają alkoholi ani innych agresywnych chemicznie składników. Ich receptura oparta jest tylko na naturalnych detergentach, takich jak Coconut Oil Betaine, który bywa także składnikiem szamponów dla niemowląt. Betainy to organiczne związki dipolarne o rozseparowanych jonach dodatnich i ujemnych. Dzięki tej wyjątkowej strukturze chemicznej ich działanie charakteryzuje się szczgólną delikatnością na tle innych środków powierzchniowo czynnych. Jeśli zależy Ci, by okulary służyły długo, wybierz odpowiedni płyn Chemax:

Chemax 1 to uniwersalny płyn do wszelkiego rodzaju okularów, zarówno korekcyjnych, jak przeciwsłonecznych. Doskonale czyści, z powodzeniem radzi sobie z odciskami palców, czy kłopotliwymi rozmazaniami. Można go także używać do czyszczenia kasków motocyklowych, a także smartfonów, tabletów, czy monitorów.

Zielony Chemax czyści i jednocześnie chroni okulary przed zaparowaniem. Pozostawia na powierzchni szkieł specjalną mikropowłokę. Ma ona zdolność absorbowania cząsteczek pary wodnej, która osadza się na szkłach. To działa, trzeba tylko pamiętać o nieużywaniu ściereczek z mikrowłókna, gdyż mogą zmniejszyć efekt ochrony przed zaparowaniem. Nadaje się także do masek nurkowych.

Chemax 3 zalecany jest szczególnie do okularów z powłokami antyrefleksyjnymi. Można go stosować także do zwykłych szkieł, ale te z powłokami czyści się najtrudniej. Zazwyczaj pozostają na nich trudne do usunięcia, nieestetyczne smugi. Chemax 3 czyści takie szkła lepiej, niż jakikolwiek inny środek.

Chemax Care to produkt rekomendowany zwłaszcza dla alergików i osób z wrażliwą cerą. Bakterie gromadzące się na powierzchni szkieł i w zakamarkach opraw potrafią potęgować kłopoty. Chemax Care czyści i jednocześnie dezynfekuje, zapobiegając podrażnieniom i wtórnym zakażeniom skóry. Piękna cera ma znaczenie. Warto o nią zadbać.

Zestaw Chemax to wygodny i praktyczny komplet składający się z płynu Chemax 3 o pojemności 25ml oraz dedykowanej specjalnie do niego najwyższej klasy ściereczki Nano-Tech. Dzięki unikatowej strukturze włókien o różnorodnej grubości idealnie nadaje się do czyszczenia soczewek okularowych. Zestaw opakowany jest w estetyczne poliestrowe pudełeczko z zawieszką.