INTERNETOWY TEST OSTROŚCI WZROKU

Celem tego testu jest umożliwienie Państwu sprawdzenia w przed komputerem, w domu, albo w biurze ostrości swojego widzenia. W żadnym wypadku nie zastąpi to badania u okulisty. Tylko specjalista może zbadać dokładnie Państwa oczy i zalecić najlepszy sposób na korygowanie wad wzroku.Instrukcja

Zanim rozpoczniemy muszą Państwo dostosować wielkość wyświetlanego na ekranie obrazu do wymogów naszego testu. Poniżej widoczny jest kwadrat. Powinien mieć na ekranie wymiary około 5x5cm. Jeśli jest inaczej, trzeba obraz powiększyć lub zmniejszyć. Zazwyczaj można to łatwo osiągnąć wciskająć klawisze "Ctrl" i "+" lub "Ctrl" i "-". Jeśli to nie przynosi efektu, proszę sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki.

W trakcie testu proszę patrzeć na ekran z odległości 1,5m. Jeśli noszą Państwo okulary, trzeba je wcześniej zdjąć. Następnie należy lewą ręką zasłonić lewe oko i spróbować odczytać litery zaczynając od góry. Dla zbadania ostrości widzenia lewym okiem, proszę postepować tak samo, zasłaniając prawe oko, prawą ręką. Wygodnie jest skorzysać z pomocy drugiej osoby, która może wskazywać litery na ekranie i ocenić poprawność naszych odpowiedzi. Możesz także powtórzyć badanie używając okularów. Pamiętaj tylko o dokładnym wyczyszczeniu szkieł preparatem Chemax. To będzie miało wpływ na wynik Twojego testu.
Nasz test mogą Państwo także wydrukować na kartce rozmiaru A4 i przeprowadzić badanie bez użycia komputera. Należy umieścić kartkę na ścianie, na wysokości wzroku i przeprowadzić test z odległości 3m. Odpowiedni plik w formacie pdf znajdą państwo TUTAJ.