INTERNETOWY TEST OSTROŚCI WZROKU DLA DZIECI

Celem tego testu jest umożliwienie Państwu sprawdzenia w przed komputerem wzroku dziecka. W żadnym wypadku nie zastąpi to badania u okulisty. Tylko specjalista może zbadać dokładnie Państwa oczy i zalecić najlepszy sposób na korygowanie wad wzroku.Instrukcja

Zanim rozpoczniemy, muszą Państwo dostosować wielkość wyświetlanego na ekranie obrazu do wymogów naszego testu. Poniżej widoczny jest kwadrat. Powinien mieć na ekranie wymiary około 5x5cm. Jeśli jest inaczej, trzeba obraz powiększyć lub zmniejszyć. Zazwyczaj można to łatwo osiągnąć wciskająć klawisze "Ctrl" i "+" lub "Ctrl" i "-". Jeśli to nie przynosi efektu, proszę sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki.

W trakcie testu proszę patrzeć na ekran z odległości 1,5m. Zadaniem dziecka jest wskazanie rączką w którą stronę jest odwrócona litera E. Także dzieci nie potrafiące czytać zazwyczaj dobrze radzą sobie z takim zadaniem. Jeśli dziecko nosi okulary, trzeba je wcześniej zdjąć. Następnie należy lewą ręką zasłonić lewe oko i spróbować rozpoznać obrazki zaczynając od góry. Dla zbadania ostrości widzenia lewym okiem, proszę postępować tak samo, zasłaniając prawe oko, prawą ręką. Można także powtórzyć badanie, używając okularów. Warto pamiętać tylko o dokładnym wyczyszczeniu szkieł preparatem Chemax. To może mieć znaczący wpływ na wyniki testu.
Nasz test mogą Państwo także wydrukować na kartce rozmiaru A4 i przeprowadzić badanie bez użycia komputera. Należy umieścić kartkę na ścianie, na wysokości wzroku i przeprowadzić test z odległości 3m. Odpowiedni plik w formacie pdf znajdą państwo TUTAJ.